Bu terazi bu sıkleti çekmez!


resul-kurt 25a2dSGK kabuk değiştiriyor

...SGK personeli derdini anlatacak yetkili bulamayınca, sorunlarını çözemeyince hizmet kalitesinde de artış olmamıştı. Ne personel memnundu, ne de vatandaş. Sorunları dinleyen olmayınca vatandaşta derdinin dermanını TBMM'de aramaya koşmuştu. Öyle ki SGK geçen yıl TBMM'ye en çok şikayet edilen ve herkesin muzdarip olduğu bir kurumdu. Özellikle SGK'da sistemin sağlıklı yürümesi için en önemli görevi yüklenen şef personelin kariyer imkanı bulamaması, şeflik sınavlarına kurumdaki yıl şartını doldurmuş tüm personelin girememesi sorunların bir yerde başlangıcını oluşturuyor. Bunun da ele alınması lazım.

Sadece SGK denetmenleri değil, kurumun başta şef ve icra memurları olmak üzere neredeyse tüm personelinin küstürüldüğü bir ortamda SGK başkanlığı görevine Yadigar Gökalp İlhan atandı. Artık SGK'da taşlar yerine oturuyor ve SGK Başkanlığı'nda yavaş yavaş bir kabuk değişimi başladı. Mevzuatı iyi bilen ve uzun yıllardır SGK'nın emektarlığını yaparak, SGK'nın kurulmasından itibaren kurumun hafızası saydığım değerli dostum Sayın Ali Pekten de SGK Başkan Yardımcılığı'na atandı. SGK'da üst yönetim kadrosunda sağduyulu, vatandaşın derdini dert edinen bir yönetim gelmiş oldu. Ramazan Yıldız'ın Ankara SGK müdürlüğü görevine atanmasıyla boşalan İstanbul İl Müdürlüğü görevine de ortak kitabımız da olan SGK'nın başarılı bürokratlarından sayın Murat Göktaş atandı. Hem sayın Ali Pekten ve hem de sayın Murat Göktaş'ı tebrik ediyorum.

SGK'da Başkan Yardımcıları sayın Mustafa Kuruca, Sayın Ali Pekten ve Sayın Mehmet Ali Sağlam'ın yeni dönemde daha büyük sorumluluk almaları, Yadigar Başkana başarının kapılarını sonuna kadar açacağını düşünüyorum. SGK uyumlu bir çalışma ile tarihinin en başarılı dönemini yaşayabilir.

Resul Kurt - sgkrehberi.com
Yazının tamamı için tıklayınız.

 


Etiketler: