Basında Biz

KamuAjans.Com-Sosyal Güvenlik Kurumu, Devlet alacağı niteliğinde olan ve süresi içerisinde ödenemeyen prim ve prime ilişkin alacaklarını kendi personeli olan İcra Memuru eliyle yürütmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti seçim beyannamesinde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge imkânı verileceğini açıkladı. Rahmet ve bereket ayında bu hizmetlerde görev yapanlar için yağan rahmet, bereket oldu bu haber.

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin istiklaline, onuruna el koymaya çalışanlar, milletimizin sarsılmaz iradesini karşılarında bulmuşlardır. Hain darbe girişimine karşı, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısı üzerine Türkiye’nin bütün İllerinde başlatılan “Demokrasi Nöbetine” Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde görev yapan Sosyal Güvenlik İcra Memurları Derneği üye personelleri de destek verdi.

KamuAjans.Com-Kurumumuzun varlığını sürdürebilmesi, vatandaş odaklı hizmetlerin yürütülebilmesi ve en ideal bir şekilde yapabilmesi ve hizmet kalitesini en üst seviyelere çekebilmesi için başarması gereken öncelikli konulardan birisinin de Kurum alacaklarının etkin ve verimli tahsili konusudur.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), primini zamanında ödemeyen 1 milyon 500 bin işverene ödeme emri yazısı gönderecek.